FAQ

 

„Czy włączniki KOTI obsługują żarówki led ?”

 

Tak. Włączniki marki KOTI współpracują ze wszystkimi dostępnymi na rynku źródłami światła. W tym również wszelkimi led. Należy przy tym pamiętać, że minimalne obciążenie jednego obwodu powinno wynosić 5 Wat. (Powinno ponieważ testowane przez nas włączniki działały poprawnie przy obciążeniu 2,5 Wat)

Jest to na rynku włączników dotykowych prawdziwy rekord, pozwalający zaoszczędzić sporo energii.

Istnieje co prawda możliwość „dociążenia” obwodu za pomocą rezystorów, ale nie zalecamy tego rozwiązania ponieważ niepotrzebnie marnuje on energię elektryczną oraz osłabia instalacje poprzez nadmierne nagrzewanie się. W skrajnych przypadkach lub niewłaściwym doborze rezystorów może dojść do ich eksplozji!.

 


 

 

„Czy posiadacie w ofercie włączniki schodowe i krzyżowe?"

 

Tak. Właczniki KOTI wyposażone w port  „com” możemy podłączyć  schodowo lub krzyżowo. Jedno źródło światła może być kontrolowane za pomocą pięciu włączników.

 


 

 

„Czy do zdalnego sterowania włącznikami KOTI można użyć pilotów stosowanych do innych urządzeń domowych?”

 

Nie. Włączniki KOTI sterowane są pilotami za pomocą kodowanych sygnałów radiowych, a nie pilotami na podczerwień z których zwykle korzystamy przy innych urządzeniach domowych np. sprzęt RTV. Daje to możliwość sterowania źródłem światła nawet przez ściany z odległości do 30 m, ale wyklucza użycie popularnych pilotów na podczerwień.

 


 

 

„Czy można używać włączników KOTI bez zakładania panelu dotykowego?”

 

Przy projektowaniu i produkcji włączników KOTI priorytetem było bezpieczeństwo użytkownika.

W efekcie mamy potrójne zabezpieczenia przeciw porażeniowe:

I Plastikowa obudowa

II Wkładka antystatyczna

III Panel dotykowy

Połączenie tych trzech elementów daje nam pełne bezpieczeństwo nawet przy mokrych dłoniach czy też w wilgotnych pomieszczeniach.

Mając jednak na uwadze sytuacje w których mogło by dojść do użytkowania włączników po zdemontowaniu panelu dotykowego np. prowadzenie prac malarskich, włączniki zaprojektowano tak, by nadal pozostały bezpieczne, choć nie zalecamy stosowania włączników w stanie niekompletnym, a do prowadzenia wszelkich prac z koniecznością demontażu panelu powinniśmy wyłączyć dopływ prądu od włącznika.

 


 

 

„Czy włączniki schodowe KOTI będą działać z tradycyjnymi włącznikami schodowymi?”

 

Niestety nie. Ze względy na sposób działania oraz komunikacji pomiędzy włącznikami jest to niemożliwe.

 


 

„Co to znaczy że włączniki KOTI wytrzymują 300 000 operacji?”

 

Dzięki wysokiej jakości materiałów użytych do budowy naszych włączników, wytrzymują one aż 300 000 włączeń i wyłączeń. Oznacza to ,że przy użyciu włącznika 20 razy dziennie będziemy mogli się cieszyć z ich eksploatacji przez kolejne 40 lat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl